Сасуоло изпадна от Серия А

Отборите на Емполи и Фрозиноне спечелиха точки в мачовете си от кръга и се доближиха до оцеляването

18:06, 19.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Сасуоло Удинезе

Сасуоло е вторият отбор, който изпадна от Серия А. След като Емполи и Фрозиноне спечелиха точки в своите мачове, отборът на Сасуоло загуби математически шансове за оцеляване.

Фрозиноне постигна минимален успех с 1:0 в гостуването си на Емполи в мач от 37-ия кръг. Уалид Шедира засече с глава центриране на Абду Харуи.

Другият двубой, игран по същото време, между Удинезе и Емполи, завърши при равенство 1:1. Юсеф Малех можеше да се разпише през първото полувреме за гостите, но попадението му бе отменено след намесата на ВАР, заради игра с ръка.

В последната минута на редовното време М'Байе Нианг откри резултата с гол от дузпа, за нарушение на Лазар Самарджич.

В 102-ата минута домакините получиха дузпа. Резервата Джакопо Фацини задържа за фланелката Мартин Пайеро. Лазар Самарджич се реваншира за извършената дузпа и заслужи точка на тима си с последния удар в мача.

Монца остава на 12-ото място в класирането с актив от 45 пункта. Фрозиноне се изкачи в класирането и зае 15-ата позиция с 35 пункта. Удинезе се смъкна до 17-ото място с 34 точки, а Емполи остава в опасната зона, на 18-ата позиция с 33 точки.

Грешката на матурата по БЕЛ: Настояват зрелостниците да бъдат компенсирани