Сасуоло се наложи над Рома в мач с много голове и червен картон в Серия А

сасуоло наложи рома мач голове червен картон серия
21:28, 12.03.2023
Чете се за: 01:55 мин.

Сасуоло победи Рома с 4:3 като гост в мач от 26-ия кръг на италианската Серия А. Мачът бе най-резултатният в кръга до момента, а бе белязан от червения картон на Мараш Кумбула за римляните в добавеното време на първата част. Така Рома, който бе без наказания си треньор Жозе Моуриньо, игра цяло второ полувреме с 10 души.

Сасуоло поведе още до 18-ата минута с 2:0 след две попадения на французина Арман Лориент. Домакините успяха да се върнат в мача преди почивката с гол на Никола Залевски в 26-ата минута. В добавеното време на първата част Доменико Берарди направи 3:1 за гостите от дузпа.

Поуло Дибала върна един гол за Рома пет минути след подновяването на играта, но Андреа Пинамонти отново даде аванс от два гола за Сасуоло след асистенция на Лориент, който бе най-добрият играч в мача.

Дълбоко в добавеното време на мача Джорджино Вайналдум вкара и трети гол за Рома, но нямаше време за повече и римляните останаха на четвърто място, като вероятно ще бъдат изпреварени от Милан утре.

Сасуоло е на 13-а позиция в класирането с равни точки с Монца.

В друг мач тази вечер Верона и Монца завършиха 1:1.

Виляреал и Бетис завършиха 1:1 в испанската Ла Лига
Протести в Молдова, полицията обяви, че е разбила група за дестабилизация на страната, ръководена от Москва