Саутхемптън измъкна точка срещу Тотнъм с гол от дузпа в последната минута

19:00, 18.03.2023
Чете се за: 02:37 мин.
изненадата факт саутхемптън отстрани манчестър сити купата лигата

Двубоят между Саутхемптън и Тотнъм от 28-ия кръг във Висшата лига завърши при резултат 3:3. Джеймс Уорд-Праус заслужи точка за тима си с гол от дузпа в последната минута.

И двата мениджъра направиха по две принудителни смени преди да се стигне до точен удар в двубоя. За първи път в историята на Висшата лига и двата отбора правят смяна в рамките на първите 8 минути. Това е вторият мач във Висшата лига, в който и двата отбора правят по две смени преди почивката.

В добавеното време на първата част Педро Поро отбеляза първото си попадение за "шпорите", за да открие резултата.

"Светците" изравниха с първата атака за втората част. Че Адамс засече успоредно на голлинията подаване на Тио Уолкът.

Лондончани върнаха преднината си в срещата в 65-ата минута. Хари Кейн засече с глава центриране в наказателното поле на резервата Деян Кулушевски. Тотнъм е отборът, отбелязал най-много голове с глава този сезон - 14. Хари Кейн изравни рекорда на Дънкън Фъргюсън от сезон 1997/1998 за най-много шампионатни голове с глава в рамките на един сезон - 9.

Иван Перешич също отбеляза първия си гол за столичани, за да удвои преднината на гостите.

Домакините направиха опит да се върнат в двубоя. Тио Уолкът отправи плътен удар от непосредствена близост за 2:3. В последната минута на редовното време възпитаниците на Рубен Селес получиха дузпа за нарушение на Папе Сар срещу Ейнсли Мейтланд-Найлс. Джеймс Уорд-Праус възобнови равенството.

Тотнъм остава на 4-ата позиция в класирането с актив от 49 точки. Саутхемптън заема последното 20-о място в класирането с 23 пункта.