Саутхемптън прекъсна победната серия на Манчестър Сити

Манчестър Сити
21:24, 22.01.2022

Двубоят между Саутхемптън и Манчестър Сити от 23-ия кръг на Висшата лига завърши при резултат 1:1. Кайл Уокър-Питърс бе точен за домакините, а Емерик Лапорт изравни. Играчите на Ралф Хазенхютъл прекъснаха победната серия на "сините" от 13 поредни мача.

"Светците" изненадаха възпитаниците на Хосеп Гаурдиола с гол в 7-ата минута. Кайл Уокър-Питърс отправи премерен удар с външен фалц в далечния ъгъл на вратата, пазена от Едерсон.

Армандо Броя също изпрати топката в противниковата врата, но попадението му не бе зачетено заради засада.

Другият точен шут през първата част бе дело на Рахийм Стърлинг, но Фрейзър Фостър спаси.

Второто полувреме започна с нови атаки от страна на "гражданите". Стражът на домакините спаси изстрели на Родри и Фил Фодън.

В 65-ата минута Емерик Лапорт засече с глава центриране от корнер в наказателното поле на Кевин Де Бройне, за да оформи крайния резултат. Белгиецът записа асистенция № 80 в шампионата, колкото има и Дейвид Бекъм. Полузащитникът на "гражданите" стигна до това постижение в 68 мача по-малко в сравнение с англичанина.

Манчестър Сити остава на върха в класирането с актив от 57 точки. Саутхемптън заема 12-ата позиция с 25 пункта.