Седмицата на модата в Париж започна. Сред първите, които показаха колекциите си за следващата 2025 година беше Диор, чийто модели създава дизайнерката Мария Грация Киури.


снимки:БТА
Тя е заложила на почти изцяло спортна визия - костюми, асиметрични сака, панталони със странични лампази.


Диор предлагат класическата черно-бяла гама, с акценти в червено.


снимки: БТА
За завършек на образа, модната марка избира високи гладиаторски сандали и маратонки с дантела.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си