Селта и Хетафе се простиха с турнира за Купата на Краля

11:36, 06.01.2021
Чете се за: 00:53 мин.
селта хетафе простиха турнира купата краля

И двамата представители на Ла Лига допуснаха изненадващи поражения от отбори от Трета испанска лига и по този начин напуснаха надпреварата за Купата на Краля още във втория кръг.

Селта загуби звучно с 5:2 при гостуването си на състава на Ибиса от едноименния курортен остров, като срещата се игра на изкуствен терен на Балеарския остров.

Срещата започна кошмарно за тима от Виго, след като изостанаха с 3:0 още на почивката след две попадения на Серхио Кастел и едно на Хави Перес.

Ману Молина се разписа за 4:0 през второто полувреме от дузпа, преди Санти Мина и Джордън Холсгроув да съкратят леко пасива на галисийци на 2:4.

Анхел Родадо оформи крайното 5:2 в добавеното време на срещата при контраатака за домакините.

Отборът на Селта обаче пристигна в Ибиса без двама от основните си футболисти в лицето на Яго Аспас и Мануел Нолито.

Тежката загуба за отбор от Виго определено може да бъде окачествена като изненадващо, след като в Ла Лига играчите на Едуардо Кудет играха много силно през декември, записвайки пет успеха срещу само едно поражение, което дойде в последния им мач срещу Реал Мадрид.

Хетафе пък пренесе лошата си форма от първенството и в турнира за Купата, губейки с 0:1 от състава на Кордоба.

Единственият гол дойде в 7-та минута и беше дело на Уили Ледесма, a до края на мача мадридчани опитаха да стигнат до изравнително попадение, но усилията им така и не се увенчаха с успех.

Хетафе има една победа в последните си 11 мача и се намира на 16-то място в класирането на Примера. Кордоба пък заема 2-ра позиция в своята трета лига.