селта виго валенсия завършиха наравно последния кръг лига
Снимка: X / @LaLigaEN
19:50, 26.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.

Валенсия направи равенство 2:2 при гостуването си на Селта Виго в двубой от последния 38-ми кръг на Ла Лига.

Гостите поведоха още в петата минута след автогол на Карлос Домингес.

Яго Аспас изравни за състава от Виго в 49-та минута от дузпа.

Алберто Мари също бе точен от дузпа в 60-та минута, носейки аванс от 2:1 за Валенсия, а изравнителното попадение за крайното 2:2 бе дело на Анастасиос Дувикас само две минути по-късно.

Валенсия приключва с 49 точки на деветата позиция в класирането.

Тимът на Селта заема 13-то място в Ла Лига с 41 точки в актива си.

Отборите на Лас Палмас и Алавес също завършиха при равенство 1:1 в друга среща от последния кръга на първенството на Испания.

Карлос Висенте изведе гостите от Алавес напред в 50-та минута, а Марк Кардона изравни в 71-та минута.

Алавес е десети с 46 точки, а Лас Палмас се намира на 16-та позиция с 40 точки.

Ален Хубулов донесе злато за България от европейското първенство по борба до 23 г. в Баку