Сенегал е първият финалист на КАН след успех над Буркина Фасо

купа на африканските нации
22:55, 02.02.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Сенегал победи Буркина Фасо с 3:1 в полуфинален мач от турнира за Купата на африканските нации и се класира за финала на надпреварата. Абду Диало откри резултата в 76-ата минута, а Идриса Гей удвои. Ибрахим Блати Туре върна едно попадение, но Садио Мане сложи точка на спора и подпечата успеха за тима си.

В 30-ата минута главният съдия Бамлак Тесема Вейеса даде дузпа за символичните гости след нарушение на Ерве Кофи, но не след дълго промени решението си след намесата на ВАР.

В продължението на първото полувреме се сенегалци отново получиха дузпа, този път заради игра с ръка на Едмон Тапсоба. Подобно на предишната ситуация, 11-метровият наказателен удар бе отменен след преразглеждане на ситуацията с помощта на ВАР.

След почивката Абду Диало даде аванс на тима си. Той изпрати топката в долния ляв ъгъл на вратата в 76-ата минута след разбъркване при корнер.

Само шест минути по-късно Идриса Гей удвои аванса на своя отбор. Полузащитникът получи подаване от Садио Мане и стреля от вътрешността на наказателното поле.

Символичните домакини бързо отговориха на темпото и успяха да се разпишат. Ибрахим Блати Туре шутира в дясната част на вратата за 1:2.

В 87-ата минута Садио Мане оформи крайния резултат и донесе заслужената победа на отбора си.

На финала Сенегал ще срещне победителя от полуфиналния сблъсък между Камерун и Египет.

Историческата комисия да бъде замразена за две години, предлагат историците от Скопие