Септември задълбочи кризата в Берое, Димитър Костадинов с фамозен гол

септември задълбочи кризата берое димитър костадинов фамозен гол
Снимка: ПФК Берое
22:52, 21.08.2022
Чете се за: 02:12 мин.

Отборът на Септември постигна домакинска победа с 3:1 срещу състава на Берое в двубой от седмия кръг на Първа лига.

„Виненочервените“ откриха резултата на Националния стадион „Васил Левски“ в осмата минута, когато Мартин Стойчев центрира по диагонал от десния фланг в наказателното поле на „заралии“, а връхлитащият от задна позиция Симеон Александров с глава от задна позиция успя да се разпише в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Иван Караджов.

Съставът на Славко Матич удвои преднината си в 42-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на бранителя за Берое Димитър Стоянов срещу Красиан Колев в пеналтерията на гостите. Зад топката застана потърпевшият Колев, който отбеляза в дясната част на вратата, пращайки в обратния ъгъл стража Караджов.

Берое намали изоставането си в последните секунди на първата част. Абубакар Тунгара проби отдясно в наказателното поле на Септември, топката рикошира в двама противникови бранители и стигна до Стив Траоре, който се разписа за 2:1 в далечния долен десен ъгъл на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

Новакът в елита реализира и трето попадение в 72-ата минута, дело на Димитър Костадинов, който се разписа в горния десен ъгъл на вратата на Караджов с изстрел от близо 30 метра.

В класирането Септември вече е 11-и със седем точки, докато тимът на Петър Хубчев е 13-и с пет пункта.

Николай Петков представи радиозаписи на българската експедиция, изкачила Еверест
21:54, 14.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Магомед Рамазанов пред БНТ: Целта ми на Олимпийските игри е златото
21:43, 14.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Фернандо Каранга и Бърнард Текпетей получиха тежки санкции от Дисциплинарната комисия към БФС
21:32, 14.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Волейболните национали на България загубиха от Естония в неофициалния дебют на Джанлоренцо Бленджини
21:03, 14.05.2024
Чете се за: 01:42 мин.