Мексиканецът прекара четири сезона в отбора.
Ред Бул се раздели с пилота си Серхио Перес, съобщават от отбора от Формула 1 в сряда.
Това се случва след четири месеца на много слаби резултати. Мексиканецът не е печелил състезание от април 2023 година.
"Благодарен съм на тима за последните четири сезона. Получих шанс да се състезавам в един невероятен екип. Това е един незабравим опит, на който винаги ще се наслаждавам. Винаги ще гледам на успехите с Ред Бул като нещо много специално", заяви 34-годишният Перес в сряда.
От Ред Бул нарекоха Серхио Перес "необокновен отборен играч".
Бюджет с 5,7% дефицит за 2026 г. представи финансовият министър Гълъб Донев
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"
Масло почти без мляко: Глобиха две български фирми, които са го предлагали на пазара