Сестри Стоеви допуснаха първа загуба в Париж

Сестри Стоеви Габриела Стефани Стоева
Снимка: Startphoto.bg
18:23, 28.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Стефани Стоева и Габриела Стоева допуснаха първа загуба на турнира по бадминтон на Олимпийските игри в Париж.

Във втория си мач от група "В" трикратните европейски шампионки на двойки жени отстъпиха пред №3 в световната ранглиста Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай) с 21:19, 10:21, 16:21 за 77 минути.

Двубоят беше изключително равностоен. Китайките взеха аванс от 4 точки в началото на срещата 11:7, след което се игра точка за точка. Сестрите успяха да направят обрат 18:15, преди съперничките им да изравнят. С нови две успешни разиграния българките поведоха с 20:18 и след 21:19 успяха да спечелят първия гейм.

Във втората част Лю Шън Шу и Тан Нин направиха серия от 8 точки от 7:7 до 15:7 и без проблеми спечелиха с 21:10, за да изравнят резултата.

В решаващия трети гейм играта беше равностойна до 13:13, след което китайките поведоха с 19:14 и с 21:16 затвориха срещата.

В първия си мач от група "В" вчера Стефани и Габриела Стоева надделяха над Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн (Хонконг) с 21:11, 21:23, 21:15 за 75 минути.

В третия си двубой възпитаничките на треньорката Петя Неделчева-Хранова ще срещат Ани Сюй и Кери Сюй (САЩ) на 30 юли, когато ще стане ясно дали ще продължава във фазата на елимининациите.

Първите два дуета от всяка група се класират на четвъртфиналите.