22:41, 01.11.2020
Чете се за: 00:23 мин.
Други спортове
сестри стоеви шампионки саарбрюкен

Водачките в схемата Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха титлата на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в германския град Саарбрюкен с награден фонд 90 хиляди долара.

Сестрите надиграха в спора за титлата шестите в схемата представителки на Дания Амалия Магелунд и Фрея Равн с 21:8, 21:11 за 32 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева, които са 15 в световната ранглиста, нямаха никакви проблеми в двубоя.

Те взеха аванс от 13:4 по пътя си към успеха в първия гейм, а във втората част имаха преднина от 11:4 при техническото прекъсване и до края на двубоя не изгубиха инициативата.

За Българките това е втори успех в Саарбрюкен, след като триумфираха в надпреварата и през 2018 година.

Гол от дузпа дари Арсенал с първа победа на "Олд Трафорд" от 14 години насам във Висшата Лига
Късен гол на Каули изкачи Лудогорец на върха в класирането след успех над Левски