Сестри Стоеви се класираха за 1/4-финалите на турнира по бадминтон в Ню Делхи

сестри стоеви класираха финалите турнира бадминтон делхи
18:23, 19.01.2023

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на турнира от сериите "Супер 750" в Ню Делхи (Индия) с награден фонд 900 000 долара.

Сестрите изиграха отличен мач и елиминираха поставените под номер 5 в схемата Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд) с 21:17, 21:15 за 43 минути.

В първия гейм след 7:7 българките взеха аванс в резултата, а във втората част след 11:11 Габриела Стоева и Стефани Стоева направиха серия от 10:4 и затвориха мача.

В спор за място на полуфиналите утре българките ще срещнат победителките от двубоя между номер 4 На Юн Джон и Хе Джон Ким (Република Корея) и Вън Мей Ли/Сюан Сюан Лю (Китай).

Д-р Скендер Сила от СЗО за COVID-19: В момента сме в много по-добра ситуация от началото
Данъчна проверка на служители на Nexo, правили дарения на "Да, България"