ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Сестри Стоеви се класираха за финала на турнира по бадминтон в Мюлхайм

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:27 мин.
Спорт
сестри стоеви финал индонезия
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Габриела и Стефани Стоеви продължават с прекрасното си представяне и се класираха на финала на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Мюлхайм, Германия, който е с награден фонд от 180 000 щатски долара.

На полуфиналите двукратните европейски шампионки победиха китайската двойка Шу Сян Чжан и Ю Чжън с 16:21, 21:18, 21:9. Във финала в неделя сестри Стоеви ще играят срещу водачките в световната ранглиста Цинчън Чън и Ифан Цзя от Китай.

В днешния мач срещу Чжан и Чжън нашите бадминтонистки показаха много солидна игра в първите два гейма. В първия резултатът се движеше точка за точка до 16:16, но серия от общо 6 поредни точки донесе преднина на китайския дует,

Във втория гейм китайките водеха с 15:12 и 17:14, но сестри Стоеви показаха невероятен характер и успяха да обърнат гейма, като го спечелиха с 21:18. Това се оказа преломен момент и в третия гейм българките смазаха съперничките си. Още в началото сестри Стоеви поведоха с 8:2 точки и повече не погледнаха назад, за да спечелят с 21:9.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber!

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?