Сестри Стоеви започнаха с победа на силен турнир от Световните серии в Малайзия

Габриела и Стефани Стоеви
16:16, 28.06.2022
Чете се за: 01:02 мин.

Трикратните европейски шампионки по бадминтон Габриела Стоева и Стефани Стоева стартираха с победа на силния турнир от Световните серии "Супер 750" в Куала Лумпур, Малайзия, с награден фонд 675 000 щатски долара.

Сестри Стоеви, които са осми поставени в схемата на надпреварата спечелиха срещу Мария Столяренко и Елисавета Жарка от Украйна с 21:14, 21:18 за 35 минути.

Българките водеха през целия първи гейм, а във втората част след 16:16 направиха успешна серия и затвориха мача.

Следващите съпернички на Габриела Стоева и Стефани Стоева във втория кръг на турнира ще бъдат победителките от двубоя, противопоставящ Харита Харинараянан/Ашна Рой (Индия) и На Юн Джон/Джон Ким (Република Корея).

Привържениците на Байерн Мюнхен избраха своя №1 за сезона и той не е Левандовски
Славия загуби от новака в елита Хебър в последната си контрола от лагера в Банско