Сестри Стоеви започнаха с победа на турнир в Германия

Габриела Стефани Стоева Стоеви
18:09, 08.03.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Габриела и Стефани Стоеви стартираха с победа на турнира по бадминтон от сериите "Уърлд Тур Супер 300" в Мюлхайм, Германия с награден фонд 180 000 щатски долара, съобщиха от Българската федерация по бадминтон.

Сестрите, които са поставени под №7 в схемата, победиха след обрат Путита Сураджиракул и Суписара Паевсампран от Тайланд с 14:21, 21:17, 21:12 за час игра.

В първия гейм след 11:11 тайландките спечелиха седем поредни точки и поведоха в резултата. Във втората част Стефани и Габриела преодоляха пасив от 5:11, изравниха 13:13 и след 21:17 изравниха.
Сестрите доминираха изцяло в третия гейм. Те поведоха с 11:3 и след 21:12 затвориха мача.

Стефани Стоева и Габриела Стоева, девети в световната ранглиста, ще играят във втория кръг срещу дует от Франция или Япония.

В България има зърно за 2 години, заявиха производителите
Кирил Петков пред НС: Хлябът за българите е осигурен до 2023 г., няма нарушени доставки на петрол