северна македония бараж мондиала катар победа исландия
от БНТ , Източник: БГНЕС
21:05, 14.11.2021
Чете се за: 01:10 мин.

Северна Македония си свърши работата и надигра Исландия с 3:1 у дома в последна световна квалификация от група "J".

Езджан Альоски откри резултата за домакините в 7-та минута. През втората част исландците стигнаха до изравнителен гол след точната интервенция на Йон Торстейнсон, но две попадения на Елиф Елмас сложиха точка на спора. Между тях, гостите останаха с човек по-малко след втория жълт картон на Исак Бергман Йоханесон.

Така, Северна Македония стигна до плейофите през март догодина, след като завърши на второ място в групата си, с точка повече от Румъния, която очаквано спечели гостуването си на Лихтенщайн с 2:0.

Германия приключи със стил, след като надигра Армения с 4:1 като гост. Бундестимът вече си бе гарантирал първото място и билета за Катар.

Ивайло Вълчев, ИТН: Партиите на промяната имат партньор в наше лице
Мая Манолова: "Продължаваме промяната" са лидери на хората, които поискаха промяна