Севиля и Бетис не излъчиха победите в Дербито на Андалусия

севиля бетис излъчиха победите дербито андалусия
21:29, 12.11.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Отборите на Севиля и Бетис не успяха да се победят и завършиха при 1:1 в градското дерби от 13-ия кръг на испанското футболно първенство.

И двете попадения в срещата на "Рамон Санчес Писхуан" паднаха през второто полувреме, като гостите бяха тези, които поведоха в резултата в 72-ата минута чрез Айосе Перес.

Домакините отговориха скоро след този епизод и в 79-ата минута опитният Иван Ракитич донесе точката за своя тим с удар от дистанция.

Хиксът беше пети пореден за севилци в първенството, а след него тимът се изкачи до 13-ото място с 12 пункта.

В същото време Бетис удължи серията си без загуба в Ла Лига на седем мача, като "зелено-белите" са 7-и в подреждането с 21 точки.

България завърши наравно с Унгария във втория кръг на европейското шахматно първенство