Севиля надви драматично Гранадa в мач с шест гола

08:58, 09.04.2022
Чете се за: 02:22 мин.
севиля надви драматично гранад мач шест гола

Отборът на Севиля спечели драматично с 4:2 домакинството си на Гранада в среща от 31-ия кръг на испанската Ла Лига.

Андалусийското дерби на "Рамон Санчес Писхуан" предложи много емоции особено в заключителните минути на срещата, когато зрителите видяха цели три гола.

Головото шоу обаче стартира още в 23-ата минута, когато Дарвин Мачис даде аванс на гостите с прекрасно изпълнение от границата на наказателното поле.

Севиля реагира почти мигновено и само девет минути по-късно Диего Карлос с глава възстанови паритета след центриране на Хесус Навас.

В 66-ата минута съставът на Юлен Лопетеги оформи и пълния обрат в срещата след попадение на Лукас Окампос, а десет по-късно попадение на Рафа Мир беше отменено след намеса на ВАР.

Най-драматичното от този двубой обаче тепърва предстоеше, тъй като в 88-ата минута Гранада изравни за 2:2 чрез Виктор Диаз, който се извиси в наказателното поле на домакините при един ъглов удар и с глава не остави шансове на вратаря Ясин Буну.

Все пак севилци отново намериха сили да поведат в резултата, а това се случи в 93-ата минута, когато Рафа Мир се възползва от подаване на Иван Ракитич и отблизо беше точен за 3:2.

Трите точки за домакините подпечата Папу Гомес в последната от добавените девет минути след комбинация с Оливер Торес.

В подреждането Севиля е на втора позиция с актив от 60 точки на цели девет от лидера Реал (Мадрид), който има и мач по-малко. Гранада от своя страна продължава битката за оцеляване, тъй като за момента отборът е 16-и само на три пункта над опасната зона.

Надежда Йорданова за споровете в коалицията, началника на НСО, позицията за РСМ и отстраняването на Гешев