Севиля остави Валенсия в зоната на изпадащите от Ла Лига

севиля остави валенсия зоната изпадащите лига
09:16, 17.04.2023
Чете се за: 01:17 мин.

Севиля спечели с 2:0 гостуването си на Валенсия и даде още един тласък на "прилепите" към изпадането им от елита на испанския футбол.

На стадион "Местая" гостите от Андалусия стигнаха до победата с голове на Лоик Баде и Сусо в 55-ата и 75-ата минута, а домакините не само не успяха да създадат нито едно чисто голово положение, но и завършиха мача в намален състав след червения карто на Илайш Мориба в 84-тата минута на срещата.

След загубата Валенсия остава със скромния актив от 27 точки след 29 изиграни кръга. С тях "прилепите" заемат 18-о място в класирането, като са на три точки от 17-ия Алмерия, който е първият тим над чертата на изпадащите от Ла Лига. Севиля събра 35 точки, с които заема 12-о място в таблицата.

Рома затвърди третото си място в Серия "А"