Севиля пропусна добра възможност да намали разликата с Реал Мадрид

севиля надви кадис съкрати разликата лидера реал
23:48, 04.03.2022
Чете се за: 01:05 мин.

Първият двубоя от 27-ия кръг на Ла Лига между Алавес и Севиля завърши при резултат 0:0. Възпитаниците на Юлен Лопетеги не успяха да скъсят разликата до лидера Реал Мадрид до само три точки.

Още в 6-ата минута гостите стигнаха до гол. Юсеф Ен Несири изпрати топката в противниковата врата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Луис Риоха отправи единствения точен удар през първата част, но Боно отрази удара му.

След почивката играчите на Севиля заиграха по-атакуващо, но Фернандо Пачеко отрази ударите на Рафа Мир и Мунир Ел Хадади, за да заслужи точка на тима си.

Севиля остава на втората позиция в класирането с актов от 55 точки. Алавес се намира в зоната на изпадащите. Тимът е 18-и в подреждането с 22 пункта.