Севиля се отдалечи от опасната зона след минимален успех срещу Хетафе

Единственото попадение за андалусийци реализира техният капитан Серхио Рамос още в 5-ата минута на мача

17:40, 30.03.2024
севиля отдалечи опасната зона минимален успех хетафе

Отборът на Севиля направи важна стъпка към своето оцеляване в Ла Лига, побеждавайки минимално с 1:0 като гост състава на Хетафе в среща от 30-ия кръг на шампионата.

Андалусийци стигнаха до успеха при визитата си в покрайнините на Мадрид благодарение на своя капитан Серхио Рамос, който реализира единственото попадение в срещата още в самото ѝ начало.

Не бяха изминали и пет минути, когато гостите получиха право да изпълнят ъглов удар, а след центрирането топката достигна до опитния бранител, който отблизо в прати във вратата на противника за 1:0.

В края на първото полувреме Рамос успя да реализира и втори гол, който обаче бе отменен заради засада.

Въпреки това обаче неговото първо попадение бе напълно достатъчно на Севиля за крайния успех, който изкачи момчетата на Кике Санчес Флорес до 14-ото място в класирането с 31 точки, докато Хетафе остава на 10-а позиция с 38 пункта.