Севиля удари Гранада и почти сигурно го изпрати към Сегунда Дивисион

09:25, 06.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.

Отборът на Севиля продължи с доброто си представяне през последните седмици, записвайки своя пети успех в последните си шест двубоя в шампионата, след като надигра с класическото 3:0 у дома Гранада в мач от 34-ия кръг на Ла Лила.

Срещата на "Рамон Санчес Писхуан" започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 11-ата минута чрез Маркос Акуня, който засече с глава центриране отдясно на Хесус Навас.

До почивката гостите на няколко пъти бяха много близо до това да стигнат до равенството, като в 37-ата минута дори реализираха гол, но той бе отменен, защото секунди по-рано топката бе напуснала очертанията на игрището.

В крайна сметка пропуските на Гранада бяха наказани след почивката, когато скоро след подновяването Юсеф Ен-Несири реализира за 2:0, а десет минути преди края на редовното време Доди Лукебакио оформи крайния резултат с хубаво фалцово изпълнение.

С тази победа Севиля събра 41 точки и се изкачи до 12-ата позиция в подреждането, докато техният съперник остава на предпоследното 19-о място с 21 пункта и почти сигурно през следващата кампания ще играе във второто ниво на футбола в Испания, тъй като четири кръга преди края се намира на 9 точки от спасителния бряг.

Малко по-рано в неделя вече изпадналия Алмерия регистрира едва втория си успех през кампанията, надигравайки с 1:0 като гост Райо Валекано.

Въпреки това обаче тимът от Андалусия остава твърдо на дъното на класирането със 17 пункта, а в същото време мадридчани заемат 16-ата позиция с 34 точки и изглежда въпрос на време да си гарантират участие в Ла Лига и през следващия сезон.