В Япония официално беше обявено началото на сезона на сакурите. Тази година цъфтежът на японските вишни закъсня с 15 дни в сравнение с миналата година.
Според традицията, началото на сезона на растението започва, когато се появят поне пет цвята на вишнево дърво край храма "Ясукуни" в Токио. Наблюденията се правят от експерти от Японската метеорологична агенция.
Очаква се пикът на цъфналите японски вишни да бъде след две седмици, което японците ще отпразнуват с разходки и пикници край сакурите.
Папа Лъв XIV и Доналд Тръмп са сред най-влиятелните лидери според списание "Тайм" за тази година
Пациентски организации внасят сигнал срещу Лекарския съюз и НЗОК в Комисията за защита от дискриминация
Велислава Делчева: Изкуственият интелект може да бъде ценен помощник в учебния процес, но технологиите не трябва да го заместват
"Провадия-Солницата" получи Знака за европейско наследство за 2026 г. на церемония в Брюксел
Ще се задълбочи ли енергийната криза: САЩ няма да прави нови изключения за Русия и Иран