Шампион 2006 и Шоутайм постигнаха победи в женското баскетболно първенство на България

Академик Пловдив и Дунав са отборите от губещата страна

Шампион 2006
17:56, 09.03.2024
Чете се за: 02:30 мин.

Отборът на Шампион 2006 се наложи над Академик Пловдив със 101:42 (37:14, 32:3, 11:12, 21:13) като домакин в зала „Триадица“ в София в мач от петия кръг на втората четворка в първенството на България по баскетбол за жени. Победата бе пета поредна за Шампион 2006 в този етап от първенството, а пловдавчанки допуснаха трета загуба от пет изиграни срещи.

Домакините имаха пълно превъзходство в двубоя, особено предвид слабото първо полувреме за Академик. Баскетболистките от Пловдив изоставаха със 17:69 след 20 минути игра и отбелязаха само 3 точки за цялата втора част.

И след почивката състезателките на Шампион 2006 контролираха мача, като след третата четвърт резултатът в тяхна полза бе 80:29. Най-голямата разлика в срещата бе 59 точки.

Анджела Стамболян се отличи с 24 точки, 8 борби и 4 асистенции, а Ема Динчева добави 19 точки, 9 борби и 7 асистенции. Елена Георгиева завърши с 18 точки, 7 борби, 8 асистенции и 13 откраднати топки.

За Академик Пловдив Анастасия Калева се отчете с 20 точки и 5 борби. Гостите направиха 42 грешки в двубоя.

Тимът на Шоутайм надигра русенския Дунав 2016 с 85:47 (32:12, 16:13, 18:13, 19:9) като домакин във Варна в друга среща от кръга, записвайки трети успех във втората четворка. Баскетболистките на Дунав 2016 претърпяха пето поредно поражение.

Състезателките на Шоутайм натрупаха солиден аванс още в първите 10 минути, след които дръпнаха с 32:12 и до края нямаха проблеми да задържат водачеството си. На почивката гостите изоставаха с 25:48, а след третата четвърт с 38:66. Пред второто полувреме преднината на варненския състав достигна 41 точки.

Адриана Балтанова допринесе със 17 точки, 8 борби и 4 асистенции за победата на Шоутайм, докато за Дунав 2016 Светлозара Георгиева завърши с 10 точки, 8 борби и 2 асистенции.

В следващия кръг тимът на Шампион 2006 ще гостува на Шоутайм във Варна на 16 март, а Академик Пловдив ще посрещне Дунав 2016 на 23 март.