Шампион 2006 изравни Славия в серията за бронзовите медали при жените

шампион 2006 изравни славия серията бронзовите медали жените
Снимка: БФ Баскетбол
20:44, 11.04.2022

Шампион 2006 изравни на Славия в серията за бронзовите медали при жените. Тимът, воден от Ирена Колева и Лъчезар Коцев надви своя съперник с 68:59.

След равностойни първи пет минути Шампион, който бе домакин на този двубой, поведе с малка разлика, която до края на полувремето достигна 7 точки. В края на третата четвърт разликата достигна двуцифрено число и до края Шампион успя да удържи победата.

За Шампион играха едва 7 момичета, като по 40 минути на терена останаха Антония Филипова, Елена Димова, Виктория Иванова и Ванина Василева. Филипова завърши с 19 точки, а Василева – 18, като и двете хванаха по 8 борби. С 13 точки се отличи Виктория Иванова, а 10 – Микаела Дамянова.

За Славия 24 точки наниза Йоланда Коса, 16 плюс 10 борби регистрира Виолета Григорова, а с 11 завърши Вероника Джикова. Третият двубой ще е в сряда.

След ковид ограниченията: Присъствието в детските градини отново е задължително