Шампионът Балкан надви Академик Пловдив за 15-и успех в НБЛ

шампионът балкан надви академик пловдив успех нбл
Снимка: БК Балкан Ботевград
22:06, 13.02.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Балкан Ботевград записа много трудна победа номер 15 в Националната баскетбола лига. Шампионите измъкнаха успеха със 74:70 над Академик Пловдив като гост.

Тимът от Ботевград има и 4 поражения. Пловдивчани са с баланс 6-13.

Срещата в зала "Сила" започна като много равностойно, като след първата част разликата беше едва 2 точки в полза на гостите. Те успяха да добавят само още точка към преднината си до почивката. След паузата домакините направиха опит да се върнат в мача и преди заключителната четвърт намалиха пасива си само до точка. В последните 10 минути обаче шампионите успяха да измъкнат трудната победа.

Мачът бе слабо резултатен, като двата отбора си вкараха общо 13 тройки от 51 опита.

Мануел Суарес завърши с дабъл-дабъл - 19 точки и 10 борби за Балкан, Павлин Иванов се разписа с 16 точки. Капитанът Димитър Димитров се разписа с 12 точки.

За Академик Пловдив Джейлън Минет наниза 22 точки, а 11 добави Томислав Минков.

В последния кръг от Втория етап Балкан е гост на Спартак Плевен, а Академик Пловдив посреща ЦСКА.

Блинкен обмисля среща с китайския си колега на Конференцията по сигурността в Мюнхен