Шиникова се класира за осминафиналите в Загреб, Каратанчева отпадна

Надпреварата е на клей и е с награден фонд 40 хиляди долара.

изабелла шиникова финал тенис турнира върнячка баня
15:34, 07.08.2024

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Изабелла Шиникова се класира за осминафиналите на сингъл на турнира на клей Загреб (Хърватия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Поставената под №7 Шиникова победи с 6:2, 7:5 Жива Фалкнер от Словения. Срещата продължи 86 минути.

Българката спечели пет поредни гейма от 0:1 до 5:1 в първия сет и го спечели с 6:2. Във втората част Шиникова изостана с 0:2, но направи обрат за 5:3. Фалкнер успя да изравни резултата при 5:5, но Изабелла спечели следващите два гейма, а с това и срещата. За място на четвъртфиналите Шиникова ще играе срещу победителката от мача между Сапфо Сакелариди от Гърция и Михела Байерлова от Чехия.

Лия Каратанчева пък загуби във втория кръг на сингъл с 5:7, 6:2, 3:6 от поставената под №9 Петра Марчинко от Хърватия. Срещата продължи 2 часа и 1 минута. Каратанчева имаше преднина от 4:2 в първия сет, но го загуби с 5:7. Във втората част Лия поведе с 4:1 и спечели с 6:2. Българката загуби три поредни гейма от 2:2 до 2:5 в третия сет и отстъпи с 3:6.

Американски и японски състезатели по фигурно пързаляне получиха медалите си след наказанието на Камила Валиева
Чете се за: 02:12 мин.
Олимпийският шампион по бокс Баходир Джалолов стигна до мача за титлата в супертежка категория
00:07, 08.08.2024
Китай победи Белгия с дузпи и се класира на финал в турнира по хокей на трева за жени
00:04, 08.08.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Сърбия надигра Гърция, САЩ и Унгария спечелиха с дузпи на четвъртфиналите на олимпийския турнир по водна топка за мъже
23:57, 07.08.2024
Емил Будинов пред БНТ: Семен Новиков е мобилизиран от първия ден в олимпийското село (ВИДЕО)
23:38, 07.08.2024
Парк Тае-джоон стана олимпийски шампион в категория до 58 кг на турнира по таекуон-до за мъже
23:35, 07.08.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Панипак Вонгпатанакит защити олимпийската си титла в категория до 49 кг на турнира по таекуон-до за жени
23:30, 07.08.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Китайка защити титлата си в категория до 49 кг на олимпийския турнир по вдигане на тежести
23:26, 07.08.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Лин Ю-Тин ще участва в олимпийския финал на турнира по бокс за жени в категория до 57 кг
23:21, 07.08.2024