Шотландия победи Украйна с 3:0 в мач от Лигата на нациите

шотландия победи украйна отложен мач лигата нациите
08:44, 22.09.2022
Чете се за: 02:22 мин.

Шотландия победи с 3:0 Украйна в отложен мач от първия кръг в Лигата на нациите и оглави класирането в група 1 на дивизия "B" с актив от 9 точки. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на английската кралица Елизабет Втора.

Анатолий Трубин спаси удар на Че Адамс в 10-ата минута. В 20-ата минута пропуск направи Кристи, а след него и Армстронг не успя да преодолее вратаря на гостите.

До края на полувремето домакините пропиляха няколко възможности за откриване на резултата чрез Макгин и Че Адамс.

След почивката домакините наложиха доминацията си на терена. В 58-ата минута Макгин стреля опасно, но Трубин спаси. В 60-ата Армстронг шутира на сантиметри от целта, а малко по-късно Че Адамс уцели гредата с глава.

Капитанът Джон Макгин откри резултата в 70-ата минута след единоборството с Бондар в наказателното поле, при което остана съмнения за нарушение, но претенциите на гостите не бяха уважени.

След центриране от корнер на Райън Фрейзър в 80-ата минута, резервата Линдън Дайкс се разписа и удвои аванса на Шотландия. В 87-ата минута при идентична ситуация отново Дайкс бе точен и оформи крайното 3:0.

Отборът на Стив Кларк вече има 9 точки в актива си и измести от първото място в групата украинците, които останаха със 7.

В събота Шотландия среща тима на Република Ирландия, който заема третата позиция в групата с 4 точки. Украинците гостуват на Армения, която е на последно място в актив от 3 точки.

Румен Радев: Наш дълг е да помним, че Независимостта не е еднократен акт
Даниел Вълчев: Създава се впечатление, че сме постоянно изоставаща нация, което не е вярно