Щети за стотици хиляди левове са нанесени на държавните железници от вандали от началото на годината. Нарязани седалки, счупени прозорци, надраскани купета и изрисувани вагони. Това са вандалските прояви, които търпи БДЖ ежедневно.
"Най-честите щети са от хвърляне на камъни и железа по движещи се влакове. Има 45 случая от началото на годината, като 32 случая са в регион София, останалите са на различни места в страна", обясни Генчо Няголов, главен експерт експлоатация в "Локомотивно депо - София" към БДЖ.
"Има няколко случая на дерайлирали влакове от поставени предмети на железопътните линии. За съжаление няма заловени по тези случаи", допълни Няголов.
Отново вандализъм в БДЖ - нарязаха претапицирани седалки в един от влаковете
Преди седмица чисто нови претапицирани седалки във вагон, който е пуснат в движение за първи път след извършен ремонт, бяха обект на грубо посегателство. На празничния 22-ри септември по време на пътуването на бързия влак № 3624 от Бургас за София е установено, че няколко нови седалки в едно от купетата на прясно ремонтиран вагон са умишлено нарязани.
Вандали нарязаха претапицирани седалки на влак
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
189 години от рождението на Васил Левски ще бъдат отбелязани в Националния исторически музей
Протестът в НАТФИЗ продължава: Студенти и ректор не постигнаха съгласие (СНИМКИ)
Възрастна жена с деменция бе спасена от доброволци и кучета край софийското село Войнеговци
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Злоупотреби във ВиК-Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?
189 години от рождението на Васил Левски ще бъдат отбелязани в Националния исторически музей