Щутгарт е много близо до спасението след класически успех срещу Хамбургер в първия двубой от плейофа за оцеляване

10:04, 02.06.2023
Чете се за: 02:05 мин.
щутгарт близо спасението класически успех хамбургер първия двубой плейофа оцеляване

Отборът на Щутгарт направи огромна крачка към запазването на мястото си в Бундеслигата и през следващия сезон, след като победи с 3:0 у дома Хамбургер в първия дуел между двата тима от баража за оцеляване.

На своя "Мерцедес-Бенц Арена" "швабите" започнаха срещата ударно и поведоха след едва 43 секунди игра, когато Константинос Мавропанос беше точен с глава след центриране от ъглов удар.

По-добрата игра на домакините продължи и 27-ата минута те получиха златна възможност да удвоят преднината си, но Серху Гираси пропусна да се разпише от дузпа.

Логичното все пак се случи в началото на второто полувреме, когато в 51-ата минута Йоша Вагноман беше точен за 2:0, а само три минути по-късно Гираси се реваншира за пропуска си от първата част, оформяйки крайното 3:0.

Така отборът на Щутгарт е само на 90 минути от това да си гарантира място в Бундеслигата и през следващия сезон за сметката на Хамбургер, който пък е изправен пред угрозата за втора поредна година да загуби плейофа за място в германския футболен елит.

За последно тимът от Северна Германия бе част от най-високото ниво на футбола в Германия през сезон 2017/18, след като преди това бе играл във всеки един сезон от основаването на Бундеслигата през 1963-а година.

Румен Радев за 2 юни: Осъзнатата саможертва е вечен извор на вдъхновение в борбата за свобода
Васил Евтимов: Играчите трябва да се гордеят с това, което постигнаха тази година