Сигнал за грубо отношение към обитателите на дом за хора с физически увреждания в село Айдемир постъпи в редакцията на БНТ. Той е изпратен от близки на настанените там, които обаче желаят да останат анонимни. Социалното заведение е и огнище на заразени с COVID-19 - както сред обитателите, така и сред персонала.
Директорът на дома Стефка Георгиева отхвърли твърденията за грубо отношение.
Вследствие на извънредната ситуация още от март нашите потребители са ограничени да излизат извън двора на сградата. По силата на заповед на министъра на здравеопазването са забранени и свижданията и роднините не могат да влизат при тях. Това вероятно изнервя роднините. Поддържат връзка по телефона, помежду си, но друг е живият контакт, коментира Георгиева.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра