Силата на братството задържа Атлетик Билбао в битката за място в Шампионската лига

Нико Уилямс записа по една асистенция във всяко полувреме, а Иняки се разписа на два пъти за успеха на Билбао с 2:0 като гост срещу Хетафе.

силата братството задържа атлетик билбао битката шампионската лига
09:48, 04.05.2024

Братята Иняки и Нико Уилямс изработиха и вкараха двата гола за победа на Атлетик Билбао с 2:0 срещу Хетафе, която остави баските в битката за последната квота за Шампионската Лига по футбол от испанското първенство. Те са с три точки зад Атлетико Мадрид, който гостува днес на Майорка в мач от 34-ия кръг.

Нико Уилямс записа по една асистенция във всяко полувреме, а Иняки се разписа на два пъти за успеха на Билбао. Гостите удържаха преднината си и с девет души на терена, след като Йерай Алварес и Айтор Паредес получиха червени картони през втората част.

Иняки Уилямс откри резултата в 26-та минута, когато получи къс пас от брат си Нико и изпрати топката в мрежата на домакините от около 20 метра.

Шест минути след началото на второто полувреме Нико записа втората си асистенция, когато разсече защитата с перфектен пас и Иняки бе точен за 2:0.

Поражението остави Хетафе на десето място с две точки зад деветия Виляреал.