Силен Везенков не спаси Олимпиакос от загуба в Евролигата

10:39, 17.12.2020
Чете се за: 00:26 мин.
Баскетбол
силен везенков спаси олимпиакос загуба евролигата

Гръцкият баскетболен гранд допусна поражение с 85:96 у дома от испанския Валенсия в двубой от 14-ия кръг на Евролигата.

Гостите от Испания изиграха много силна четвърт, в чийто край те имаха преднина от 9 точки, аванс, който те контролираха умело до края на срещата.

Тимът от Пирея на няколко пъти стопяваше преднината на съперника си, но в нито един момент не успя да постави под сериозно напрежение "оранжевите".

Българският национал Александър Везенков беше един от най-добрите на паркета за своя тим, отбелязвайки 14 точки, към които добави и 7 борби. Бившият играч на Барселона прекара на паркета общо 20 минути.

Най-много точки за "бяло-червените" реализира Костас Слукас, който завърши с 18 пункта.

Най-резултатен в срещата обаче стана Боян Дублевич от състава на победителите, реализирайки 20 точки.

Бойко Борисов: Над 3,1 млрд. лева получи през 2020 г. българското селско стопанство ​