Отборите на Барселона и Атлетико (Мадрид) завършиха 0:0 в мач от 35-ия кръг на испанското първенство по футбол. Така три кръга преди края гостите запазиха първото място в класирането с 77 т., следва Барселона със 75 т. и Реал (Мадрид) с 74 т., но и мач по-малко. Утре отборът на Зинедин Зидан приема четвъртия Севиля (70 т.) и при успех Реал ще излезе начело. Севиля също има шансове за титлата.
Треньорът на Атлетико - Диего Симеоне, заяви след мача: „Не гледам мачовете на другите отбори. Не се наслаждавам и не обичам да го правя. Не мисля, че ще стане нещо по-различно, ако го гледам, така че смятам да вечерям със семейството ми и да се подготвя за тренировката в понеделник преди следващия ни мач с с Реал Сосиадад, който е в сряда. Сезонът е страхотен. Четири отбора се стремят към титлата. Днешният ни мач с Барселона се разви по начина, по който искахме. Пресирахме ги добре, бързо си връщахме владението на топката, атакувахме при всяка възможност. През първото полувреме бяхме страхотни, а след почивката срещата беше по-равностойна“.
В друг мач Алавес и Леванте завършиха 2:2.
Деклан Райс се завръща в титулярния състав на Англия за 1/16 финала срещу ДР Конго
15 български джудисти ще представят страната ни на европейското първенство за кадети
Христо Янев: Присъствието на Стефано Сенси кара всички да показват повече качества
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи