Симона Халеп пребори Джорджи за място във втори кръг на US Open

симона халеп пребори джорджи втори кръг open
от БНТ , Източник: БГНЕС
23:16, 30.08.2021

Симона Халеп стартира с победа участието си на US Open, след като надви Камила Джорджи с 6-4, 7-6 (3) за точно един час и 35 минути игра.

Румънката, която пропусна миналогодишното издание поради пандемията от коронавирус, имаше нелек жребий в лицето на италианката, спечелила титлата в Монреал наскоро. В откриващата част 12-та в схемата изчака своя момент в деветия гейм, когато нанесе решителен удар и след това сервира успешно за сета. Във втория тя направи пробив в петия гейм, но този път се пропука, сервирайки за мача при 5-4.

Халеп продължи да показва нерви и върна Джорджи след нов пробив при 6-5. Италианката вкара частта в тайбрек, където обаче румънската й опонентка наложи волята си, печелейки пет поредни точки от пасив 2-3. Халеп спечели 80% от точките на първи сервис и въпреки негативния баланс при уинъри-непредизвикани грешки – 14 на 16, се поздрави с крайната победа.

Във втори кръг нейна съперничка ще бъде квалификантката от Словакия Кристина Кучова, която надигра американката Ан Ли със 7-5, 6-1. За следващата фаза се класира и Лейла Ани Фернандес от Канада.

Димитър Кузманов отпадна на старта на Чалънджър в Румъния
16:25, 17.09.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Григор Димитров: Това, че Новак Джокович дойде тук не е за мен, а за цяла България
16:20, 17.09.2024
Чете се за: 08:25 мин.
Рилски спортист потегли победоносно в квалификациите на Шампионската лига
16:05, 17.09.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Интер няма да може да разчита на Димарко и Арнаутович за гостуването срещу Манчестър Сити
15:24, 17.09.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Йоана Константинова стартира с победа европейското лично първенство до 18 години по тенис
14:19, 17.09.2024
Ансамбълът на България по художествена гимнастика е започнал подготовка за новия сезон
12:25, 17.09.2024
Олимпийските медалисти на България бяха удостоени с приза „Почетен гражданин на София“
12:13, 17.09.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Георги Иванов ще участва на среща на лидерите на европейските федерации в Кан
12:01, 17.09.2024
Виктория Томова победи Татяна Мария и се класира за осминафинталите на турнир в Сеул
11:28, 17.09.2024
Чете се за: 02:22 мин.