Италианецът Яник Синер се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите АТР 500 в Ротердам, след като елиминира във втория кръг водача в схемата Стефанос Циципас.
Синер се наложи с 6:4, 6:3 и по този начин прекъсна серията си от четири поредни загуби от гърка, последната от която дойде на скоро в осминафиналите на Australian Open, където Циципас се наложи в пет сета.
Днес обаче световният №3 бе тотално надигран от италианския си съперник, който реализира общо три пробива, а в същото време не даде нито една възможност за брейк на Стефанос.
Така, след само 81 минути на корта Яник Синер си подпечата мястото в четвъртфиналите в Ротердам, където ще играе срещу опитния Стан Вавринка, който участва със защитен ранкинг.
До момента двукратният шампион на Sofia Open и швейцарецът са се срещали общо три пъти, а Вавринка води с 2-1 победи.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Димитър Кисимов победи №5 в схемата и се класира за осминафиналите на "Ориндж Боул"
Росица Денчева продължава към четвъртфиналите на сингъл, но загуби на двойки в Шарм ел-Шейх
"Летяха куршуми, нямаше къде да се скрием": Атентат в Сидни разтърси света в първия ден на Ханука (ОБЗОР)
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Как „Българската Коледа“ помага на 11-годишно дете с аутизъм да напредва и да общува?