Славия обърна Ботев Враца под проливния дъжд в София и се доближи на точка от третото място

славия ахмед ахмедов галин иванов новака спартак варна
20:10, 22.08.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на Славия постигна победа с 2:1 при домакинството си на Ботев Враца в предпоследния двубой от програмата на седмия кръг на Първа лига.

Съставът на Росен Кирилов откри резултата на стадион „Александър Шаламанов“ в 26-ата минута, когато Даниел Генов центрира от ъглов удар в наказателното поле на „белите, а връхлитащият от задна позиция Меси надскочи Камело Нгуена и с глава прати топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Домакините изравниха резултата в добавеното време на първата част. Радослав Кирилов центрира по диагонал отляво в пеналтерията на гостите от Враца, където грешникът за първия гол на Ботев Нгуена с акробатичен изстрел от въздуха се разписа в долния ляв ъгъл на стража Красимир Костов.

Славия направи пълен обрат четири минути след началото на втората част. Асистента за изравнителния гол на столичани Кирилов проби отляво в наказателното поле на „зелено-червените“ и стреля, но ударът му бе отразен от вратаря Костов, след което Тони Тасев с глава се разписа при добавката.

В класирането възпитаниците на Златомир Загорчич събраха актив от 12 точки и се изкачиха на петото място, на една точка зад третия ЦСКА. Ботев Враца се смъкна до десетото място със 7 пункта от седем изиграни срещи.