Славия обърна Локомотив София на "Овча купел" след два гола на Кристиан Добрев

славия обърна локомотив софия овча купел два гола кристиан добрев
22:23, 02.09.2022
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Славия постигна победа с 2:1 при домакинството си на Локомотив София в двубой от деветия кръг на Първа лига.

Столичните „железничари“ откриха резултата на стадион „Александър Шаламанов“ в столицата чрез първата си по-опасна атака в срещата. В осмата минута Антонио Вутов центрира от ъглов удар в наказателното поле на „белите“, където връхлитащият от задна позиция Божидар Кацаров стреля с глава, топката тупна в тревата, след което в опит да изчисти, Ертан Томбак си отбеляза автогол.

Пет минути след началото на втората част съставът на Златомир Загорчич изравни. Грешникът за първия гол Томбак изведе Кристиан Добрев на стрелкова позиция в пеналтерията на „червено-черните“, а младокът с удар по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Александър Любенов.

Най-старият столичен тим направи пълен обрат в 64-ата минута, когато Тони Тасев центрира отляво в наказателното поле на Локомотив, а голмайсторът Добрев с глава се разписа в левия ъгъл на стража Любенов.

В класирането Славия събра актив от 15 точки и зае шестото място. Локомотив София остава девети с 12 спечелени пункта.