Славия постигна знаменита победа над шампиона Лудогорец в Разград

Първи успех за "белите" над разградчани като гост

17:16, 27.11.2023 (обновена)
Чете се за: 02:30 мин.
Славия
Снимка: Startphoto.bg

Славия победи Лудогорец с 3:2 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Това е първи успех за клуба над този съперник като гост. Това бе първо поражение за Георги Дерменджиев, след завръщането му в Разград.

Двубоят на стадион "Хювефарма арена" трябваше да се изиграе вчера, но бе отложен заради обилен снеговалеж.

Секунди преди да измине половина час игра гостите поведоха в резултата. Франко Русо си отбеляза автогол, в опит да пресече подаване в наказателното поле на Денислав Александров.

Рик Джонатан възобнови равенството в края на първото полувреме. Нападателят отправи плътен удар извън наказателното поле, който попадна в близкия ъгъл на Светослав Вуцов.

Столичани върнаха преднината си само 113 секунди след подновяването на играта през втората част. Мартин Сораков засече с глава центриране отдясно на Денислав Александров.

"Белите" усетиха слабост в противниковата отбрана и удвоиха аванса си в 54-ата минута. Галин Иванов направи резултата 3:1 с шут по земя от вътрешността на наказателното поле.

Резервата Кайо Видал намали изоставането на шампионите, засичайки с глава подаване във вратарското поле на Сон.

Лудогорец остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 36 точки. Славия се изкачи до 11-ото място в подреждането с 20 пункта.

"На фона на играта, резултатът е справедлив, въпреки всичко, този автогол ни стресира, но ние нямаме право на такова нещо", заяви наставникът на разградчани Георги Дерменджиев пред БНТ след края на мача.

"Успяхме да използваме техните по-слаби места, успяхме да си вкараме трите гола", коментира и треньорът на Славия Златомир Загорчич.

Мъж отиде в офис на енергото да си направи сандвичи, нямал ток повече от денонощие
ЕК: Лавров може да пътува до Северна Македония въпреки санкциите