Славия се измъкна от зоната на изпадащите след домакинска победа над Монтана

14:16, 13.03.2021
Чете се за: 00:42 мин.
Български футбол
славия измъкна зоната изпадащите домакинска победа монтана

Отборът на Славия постигна важен успех у дома над Монтана с 2:1 в двубой от 21-ия кръг на efbet Лига. В герой за "белите" се превърна Питър Макрилос, който отбеляза две попадения в срещата.

Славия откри резултата на стадиона в столичния квартл "Овча купел" в 32-ата минута, когато Радослав Кирилов центрира в наказателното поле на гостите, където Макрилос с глава отблизо се разписа за 1:0.

Радостта в бяло бе кратка, тъй като едва 5 минути по-късно Николай Минков от състава на Монтана възстанови паритета след пробив отдясно и центриране на Александър Башлиев.

Домакините от Славия поведоха отново в резултата минута преди да изтече редовното време на първата част отново чрез попадение на австралийския халф от гръцки произход Питър Макрилос.

Халфът на Славия шутира красиво от наказателното поле и не остави никакви шансове за Благой Макенджиев.

След почивката головите положения в двете наказателни полета липсваха. В 77-ата минута Минков стреля силно в лицето на Петър Патев.

В 86-ата минута Светослав Вуцов спаси опасен удар от наказателното поле на резервата Димитър Законов.

След този успех Славия се изкачи на 10-то място в класирането с актив от 19 точки, на 2 точки зад деветия Левски, докато остава в зоната на изпадащите с актив от 18 т.

Костадин Ангелов: Няма риск за ваксинираните с "Астра Зенека"