Славия се класира на полуфиналите в женския шампионат по волейбол

Столичнит тим се наложи над Дея спорт

славия чист успех хектор женското волейболно първенство
20:21, 26.03.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Славия се класира за полуфиналите в женското първенство по волейбол. "Белите" се наложиха с 3:1 (25:19, 25:23, 16:25, 25:18) у дома срещу Дея спорт в трети мач от четвъртфиналната серия между двата отбора.

Воденият от треньора Иван Димитров състав триумфира в плейофа с 2:1 успеха и в следващата фаза ще се изправи срещу шампиона Марица Пловдив.

"Белите" се наложиха с 3:0 над бургазлийки в първия плейофен двубой от четвъртфиналната серия в София.

Във втората среща Дея спорт също надигра Славия с 3:0 в своята зала „Младост“ и изравни резултата на 1:1 победи.

Столичанки поведоха с 2:0 след 25:19 и 25:23, но след това отборът от Бургас се върна в двубоя при 25:16 в своя полза.

В четвъртия гейм "белите" отново показаха по-силна игра и се поздравиха с краен успех при 25:18.

Полуфиналната серия между Марица и Славия започва на 31 март.