Дея спорт срази Славия в женското първенство и прати четвъртфиналния сблъсък в решителен трети мач

17:13, 24.03.2024
Чете се за: 01:42 мин.
волейболистките дея спорт записаха четвърта победа
Снимка:

Отборът на Дея спорт Бургас надигра категорично с 3:0 (25:16, 25:23, 25:16) гейма като домакин състава на Славия във втора среща между двата тима от четвъртфиналите в Националната волейболна лига (НВЛ) при жените.

Успехът беше първи за бургазлийки срещу този съперник след три поредни загуби дотук през кампанията, а с него момичетата на Антон Петров изравниха и общия резултат в серията, която ще бъде решена в третия мач в зала "Панайот Пондалов" в София идния вторник (26 март), който ще може да проследите НА ЖИВО в ефира на БНТ 3 и на bntsport.bg от 18:00 часа!

Иначе днешният двубой в зала "Младост" започна отлично за домакините от Дея, които в откриващия гейм бързо се откъснаха в резултата и без особени затруднения го затвориха след 25:16.

Втората част отново стартира по-добре за отбора от Бургас, но постепенно "белите" намериха своя ритъм и дори взеха крехка преднина при 20:18. В заключителните моменти обаче столичанки не издържаха на напрежението и след 25:23 техният съперник удвои преднината си в резултата.

Този развой вдъхна допълнителна увереност на волейболистките на Дея спорт, които в третия сет доминираха тотално на игрището благодарение на своя сервис и блокада, за да стигнат до крайния успех след 25:16.

Антон Петров пред БНТ: Това е обликът на нашия отбор, вече мислим за третия мач (ВИДЕО)
Янаки Милев и Леонид Шейнгезихт допуснаха загуби на старта на квалификациите на "Чалънджър" турнири в Италия и Португалия