След поредица от обрати Барселона си тръгна с гол аванс от визитата на ПСЖ

Столичани изостанаха в резултата, стигнаха до обрат, но допуснаха нови две попадения при домакинската загуба

23:52, 10.04.2024
Барселона

Барселона победи Пари Сен Жермен с 3:2 в четвъртфинален мач от Шампионска лига. Столичани изостанаха в резултата, стигнаха до обрат, но допуснаха нови две попадения при домакинската загуба.

Каталунците първи застрашиха противниковата врата. В 20-ата минута удар на Роберт Левандовски с глава бе изчистен от голлинията от Нуно Мендеш.

Рафиня откри резултата на стадион "Парк де Пренс" в Париж. Вратарят на гостите изби центриране в наказателното поле, но топката попадна в краката на бразилеца, който я изпрати в мрежата.

След почивката парижани стигнаха до обрат с два гола за три минути. В 48-ата минута Осман Дембеле финтира противников бранител и отправи плътен шут за 1:1. В следващата си по опасна атака Фабиан Руис изведе Витиня в наказателното поле, а полузащитникът не сгреши от близка дистанция.

Възпитаниците на Луис Енрике можеха да направят преднината си още по-убедителна, но Марк-Андре тер Щеген изби удар на Брадли Баркола в напречната греда.

След първоначалния шок в началото на второто полувреме играчите на Шави Ернандес възобновиха равенството. Рафиня удвои головата си сметка.

Четвърт час преди края на редовното време Осман Дембеле също бе спрян от гредата. Веднага след това Андреас Кристенсен се появи в игра на мястото на Френки де Йонг. Бранителят се включи в атака при корнер и бе точен, след като засече с глава центриране във вратарското поле на Илкай Гюндоган.

Реваншът на Олимпийския стадион в Барселона е на 16 април, вторник, от 22:00 часа.

Атлетико Мадрид спечели домакинството си на Борусия Дортмунд от 1/4-финалите в ШЛ
Верона надигра Лубе Чивитанова в третия мач от плейофите за петото място в италианската Суперлига