Възстановено е движението между троянските села Орешак и Черни Осъм.
Пътят беше непроходим заради свличане на голямо количество земна маса и дървета след поройния дъжд късно снощи.
За щастие свлачището не е засегнало къщи и няма пострадали хора, тъй като е било в началото на Черни Осъм.
Разчистването е продължило почти през цялата нощ, разказа кметът на Троян Донка Михайлова.
"Община Троян веднага организира усилията и на полицията и на общинско предприятие "Комунални услуги". Осигурено беше движението на МПС-та през обходен път. Мобилизирана беше техника, която през нощта разчисти пътя и хората спокойно да могат да отидат на работа днес. Няма пострадали хора, няма повредени сгради и имущество на жителите на двете села", посочи Михайлова пред БНР.
Тя допълни, че заради планинския район подобни свличания се случват периодично.
"Пътищата се намират между стръмни склонове и винаги има такива рискове. Полагат се усилия да се поддържат тези участъци, но сложността на терена предполага случването на подобни свлачища", допълни тя.
Донка Михайлова каза още, че днес ще бъде направен оглед на състоянието на пътните настилки.
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)
"Сбогом, малки ангели": Отрупаха с цветя стадион "Славия" в памет на загиналите деца на АМ "Тракия" (СНИМКИ)