ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Полиция и ГДБОП влезе в район "Приморски" във...
Чете се за: 01:10 мин.
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в...
Чете се за: 00:57 мин.
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните...
Чете се за: 02:05 мин.

ЗАПАЗЕНИ

След пороя в Черни Осъм – свлачище изтръгна дървета, затвори път

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:39 мин.
У нас
пороя черни осъм ndash свлачище изтръгна дървета затвори път
Снимка: Архив/БГНЕС

Възстановено е движението между троянските села Орешак и Черни Осъм.

Пътят беше непроходим заради свличане на голямо количество земна маса и дървета след поройния дъжд късно снощи.

За щастие свлачището не е засегнало къщи и няма пострадали хора, тъй като е било в началото на Черни Осъм.

Разчистването е продължило почти през цялата нощ, разказа кметът на Троян Донка Михайлова.

"Община Троян веднага организира усилията и на полицията и на общинско предприятие "Комунални услуги". Осигурено беше движението на МПС-та през обходен път. Мобилизирана беше техника, която през нощта разчисти пътя и хората спокойно да могат да отидат на работа днес. Няма пострадали хора, няма повредени сгради и имущество на жителите на двете села", посочи Михайлова пред БНР.

Тя допълни, че заради планинския район подобни свличания се случват периодично.

"Пътищата се намират между стръмни склонове и винаги има такива рискове. Полагат се усилия да се поддържат тези участъци, но сложността на терена предполага случването на подобни свлачища", допълни тя.

Донка Михайлова каза още, че днес ще бъде направен оглед на състоянието на пътните настилки.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Полиция и ГДБОП влезе в район "Приморски" във Варна
Чете се за: 01:10 мин.
У нас
Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо
Абонирай ме за най-важните новини?