Жителите на Враца готвят протест след трагедията, която завърши със смъртта на млада жена пред регистратурата на спешното отделение в града. Недоволството им е насочено към спешната помощ. Все още не е ясна причината, поради която линейката не е тръгнала към дома на починалата жена. Разследване трябва да установи причините за смъртта на жената. Днес започва проверка, поискана и от здравния министър Асена Сербезова.
Пред кореспондентите ни във Враца говори Николай Иванов, мъж на починалата жена:
"Боледува от седмица, настинка се оказа. Всичко вървеше що-годе добре. В неделя вечерта се почувства зле, затруднено дишане и прецених, че е най-добре да се обадим на 112. Вдигнаха ми, казах какви са симптомите, поискаха да ѝ премеря температурата. Аз им обясних, че видимо на усет няма температура, тя е студена и не може да диша. Попитаха ме дали е в кондиция, казах - да... -Ами, докарайте я вие. Какво да правя друго? Бързо я облякох и я докарах в Спешното. Спрях пред вратата, влязох вътре и извиках за помощ - моля ви се, помогнете, вече виждам я, че става много зле", коментира Николай Иванов.
По темата работи Мирослава Георгиева
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" е затворена в двете посоки
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Битово-фекално замърсяване е причината за измирането на риба във Варненското езеро
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив