Финансовите министри трябва формално да одобрят вчерашното решение на Еврогрупата
Министрите на финансите на страните от ЕС обсъждат в Люксембург препоръката на Еврогрупата - България да стане член на еврозоната на 1 януари догодина.
Вчера финансовите министри от еврозоната единодушно подкрепиха България и потвърдиха, че страната е изпълнила всички критерии, и е готова да приеме еврото за своя парична единица.
Финансовите министри трябва формално да одобрят вчерашното решение на Еврогрупата. Те ще изготвят писмо до лидерите на ЕС, които следващата седмица в Брюксел също ще се занимават с тази тема.
"Много важна тема днес е размяната на мнения и оценката на конвергентните доклади на Европейската комисия и Европейската централна банка за България. Ще изготвим правния акт, който проправя пътя за приемането на страната в еврозоната", коментира Анджей Домански, министър на финансите на Полша.
Очакванията са днес точката да бъде бързо приета, за да може процедурата по приемането на еврото да продължи.
Прачовекът е проговорил най-късно преди 135 000 години, сочи ново геномно проучване
Патриарх Даниил: Христовото Възкресение е утеха за загубилите надежда, вяра за обезверените и сила за немощните
След 9 дни 1 час и 32 минути в Космоса - мисията "Артемис II" завърши успешно