Служебното правителство публикува мотивите за отстраняване на председателя на ДАНС Димитър Георгиев.
Според кабинета предложението за прекратяване на пълномощията на Георгиев кореспондира с необходимостта да се гарантира устойчивостта на системата за защита на националната сигурност в условия на специфична динамика на вътрешнополитическия процес.
Подадената молба за отпуск в периода от 07.05.2021 г. до 06.09.2021 г. (123 дни) е демонстрация на нежелание от страна на г-н Георгиев да изпълнява своите служебни задължения и функции на ръководител на ключова структура от системата за защита на националната сигурност в контекста на перспективата да работи със служебно правителство, посочва правителството.
Според кабинета това давало основания да се допусне, че Георгиев действа пристрастно в политически смисъл, нарушавайки принципа на политически неутралитет.
Вижте какви са мотивите за отстраняването на Димитър Георгиев.
Антон Андонов, УС на БНТ: Оставихме DARA сама да вземе решението си за "Евровизия"
Адв. Мария Петрова: Предполага се камерите с охранителна цел да са извън обектите и да имат съответните стикери
Прокуратурата разследва изтичането на видеа от процедури по лазерна епилация в Бургас
Прокуратурата разследва изтичането на видеа от процедури по лазерна епилация в Бургас