Лекари, медицински сестри, шофьори на линейки и санитари от центровете за спешна медицинска помощ протестират в този час пред Министерството на здравеопазването.
Повод за недоволството е нова заповед за изплащане на допълнителни възнаграждения за работа в условията на пандемия.
По думите им министър Кацаров е обещал увеличение от 40% на възнагражденията в сектора, с актуализацията на бюджета. Медиците недоволстват и от липсата на диалог със здравния министър.
Изразиха готовност да протестират докато исканията им бъдат удовлетворени.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяка
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души