28-ото издание на "София филм фест" започва на 13 март. Фестивални прожекции ще има в София, Пловдив, Бургас и Варна.
На феста ще има близо 20 световни премиери. Някои от заглавията са "Защото обичам лошото време" на Яна Лекарска, "Африканска звезда" на Адонис Флоридес и копродукцията на България, Сърбия и Молдова "Мегдан: Между водата и огъня".
Откриването на фестивала ще направи филмът на Надежда Косева "Клопка". Прожекциите ще продължат до 31 март.

"Бих искала да ги накарам да почувстват, че човешкото достойнство, мъжкото достойнство е особено важно в наше време и всеки един от нас е отговорен за живота, който живеем, за природата, която ни огражда и за обществото, в което сме", каза Надежда Косева, режисьор на филма "Клопка".
"Тази година фестивалът е посветен на отварянето - на отварянето на вратите. Отварянето на вратите от нас към другите. Отваряне на вратата на българското кино към целия свят и отваряне на вратата на света към нас", коментира Стефан Китанов, режисьор.
Протест блокира Ришкия проход край Карнобат заради некачествен ремонт на пътя
Повече възможност за децата през лятната ваканция предлагат от Столичната община
Представителството на ЕК отбеляза 21 години от подписването на Договора за присъединяването на България към ЕС
Левски е на победа от шампионската титла след светкавичен обрат срещу ЦСКА във Вечното дерби